Profesjonalna fotografia ślubna, dziecięca, okolicznościowa, reklamowa oraz produktowa Sosnowiec, Katowice, Czeladź, Chorzów, Bytom, Będzin, Tarnowskie Góry, Świętochłowice, Ruda Śląska, Zabrze, Gliwice, Tychy, Dąbrowa Górnicza

Idź do spisu treści

Menu główne

Marillion

Portfolio > Koncerty

Akustyczny koncert legendy rocka w Zabytkowej Kopalni Guido

FISH UNDERGROUND to niezwykle śmiały projekt, który odbył się w ramach światowej trasy FISH HEADS ACOUSTIC TOUR. W tym kameralnym a zarazem pełnym emocji, akustycznym występie FISHA, towarzyszyli mu: gitarzysta Frank Usher oraz pianista Foss Paterson. Odbył się on na poziomie 320m w nieczynnym wyrobisku górnicznym tzw. komorze" zaadopotowanym na salę koncertową. Wzięło w nim udział około 180 gości w tym również autor fotoreportażu.  

Fish Underground

Była to okazja do usłyszenia największych przebojów w znakomitej aranżacji. Repertuar tworzono wręcz „na gorąco
" pod wpływem atmosfery koncetu oraz reakcji publiczności.

Koncert w Zabytkowej Kopalni „Guido
" był dla Fisha nowym przeżyciem, gdyż pod ziemią znalazł się pierwszy raz. Artysta powiedział:

To jest naprawdę dziwne i niesamowite doświadczenie. Nigdy nie mgłbym wydobywać węgla -   ale już nie przeszkadza mu śpiewanie i granie kilkaset metrów pod ziemią.
Na zabrzański występ "Fisha" bilety wyprzedały się już kilka miesięcy wcześniej. - Wiem, że na licytacjach bilety sięgnęły astronomicznych sum, nawet do 800 złotych. Ale to świadczy tylko o tym, że "Fish" nadal jest starym dobrym "Fishem" i dzisiaj pokaże to w kopalni "Guido" - powiedział Tomasz Masoń z zabytkowej kopalni "Guido".

Przemysław Juroszek ma podobne zdanie. Śledzi karierę Fish-a" już od 14 lat. Wspomina - W 1997 roku wygrałem bilety w Tróce i poszedłem na jego koncert. Ten facet ma niesamowity kontakt z publicznością. To co zaprezentował wtedy na scenie było niesamowite i po prostu wciągnęło mnie. Ma albumy, single, książki, koszulki, zdjęcia i autografy, czyli wszystko co prawdziwy fan musi mieć.  "Fish" w 1988 roku rozstał się z Marillion i rozpoczął karierę solową. Na koncie ma kilkanaście albumw studyjnych. Niebawem ukazać ma się kolejny. Choć na koncertach nowych utworów na razie nie gra.

Na koncerty przychodzą gł・ónie osoby, które słuchały właśnie Marillion, a niekoniecznie jego solowych dokonań. Dlatego podejrzewam, że na zabrzańskim koncercie po zaprezentowaniu kawałków ze swoich solowych płyt będzie też musiał zagrać kilka utworów ze starego Marillion, żeby wszyscy wyszli zadowoleni - uważa Adam Złotorowicz, dziennikarz "Antyradia". Ale to jednak nie musi się martwić. Polscy fani jeżdżą za Fish-em od koncertu do koncertu.

Fish, właśc. Derek William Dick (ur. 25 kwietnia 1958 w Dalkeith) to szkocki artysta rockowy, wokalista, kompozytor, autor tekstów i aktor. Najbardziej znany z występów z neoprogresywną grupą rockową Marillion. Miał znaczący udział w jej sukcesach jako autor tekstów oraz wsp・łkompozytor muzyki. W 1988 Fish opuścił grupę i rozpoczął karierę solową. Zwykle nagrywa neoprogresywne, tematyczne albumy. Współpracował także z takimi muzykami jak Tony Banks, Peter Hammill i Ayreon.

http://www.tvs.pl/34437,akustyczny_koncert_legendy_rocka_w_kopalni_guido.html

Żrodło: TVS, Wikipedia


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego