Profesjonalna fotografia ślubna, dziecięca, okolicznościowa, reklamowa oraz produktowa Sosnowiec, Katowice, Czeladź, Chorzów, Bytom, Będzin, Tarnowskie Góry, Świętochłowice, Ruda Śląska, Zabrze, Gliwice, Tychy, Dąbrowa Górnicza

Idź do spisu treści

Menu główne

Prezencja

Porady

Czyli jak wyglądać dobrze na ślubie

Wygląd to wypadkowa godzin pracy przy przygotowaniu makijażu, fryzury i ubioru oraz zachowania i nastroju. A wszystko to się dzieje w specyficznym dniu i w specyficznym miejscu. Znajdziecie się nagle w centrum zainteresowania. Wszyscy patrzą na Was. Czujecie się skrępowani. Żołądek podchodzi pod serce, zaczynają się trząść ręce a na twarzy zamiast uśmiechu, maluje się się powaga. A może przecież być inaczej. Można czuć się swobodnie i warto do tej „swobody” się przygotować wcześniej. W tym dniu warto przede wszystkim wyciszyć się wewnętrznie. Spowolnić tempo biegu wydarzeń. Aby tego dokonać zadbajcie by ruchy były wolniejsze i bardziej przemyślane niż na co dzień. Umożliwi to gościom dłużej nacieszyć się Waszym widokiem. Pomożecie również w pracy fotografowi, który chce uchwycić najważniejsze chwile.

Starajcie się iść wolno i spokojnie wchodząc do kościoła, podchodząc do ołtarza. Nie spieszcie się. Popatrzcie i uśmiechnijcie się do gości. Pamiętajcie, że stres stoi w opozycji do naturalności. Dochodzą wtedy do głosu odruchy. Nie skupiamy się na otoczeniu. Zapominamy o bliskiej nam osobie, a przecież przyszliście z partnerem. Okażcie partnerowi Wasze uczucia. Chwyćcie się za ręce. Ciepło na siebie spójrzcie. Zwróćcie uwagę na swoją postawę. Starajcie się być wyprostowani, unieście głowy. Przed ołtarzem usiądźcie wygodnie. A w trakcie mszy kontrolujcie czy bezwiednie nie garbicie się czy nie patrzycie pod nogi. Czasami na mszy może wydarzyć się coś niespodziewanego. Nawet jeśli wydarzy się coś zaskakującego zachowajcie spokój i uśmiechnijcie się. Uczyńcie wszystko by moment ten był zabawnym wspomnieniem. Najważniejsza chwila to oczywiście przysięga. W tym momencie zwróćcie się do siebie twarzami i wypowiadajcie słowa przysięgi. W ten sposób dacie możliwość dzielenia tej wspaniałej chwili waszym najbliższym. Wychodząc z kościoła idźcie powoli a na schodach przystańcie na chwilę by goście mogli obrzucić Was monetami czy ryżem.

Pamiętajcie ta uroczystość jest przede wszystkim dla Was. Nie przejmujcie się drobnymi wpadkami i zachowajcie odrobinę dystansu do biegnących wydarzeń.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego