Profesjonalna fotografia ślubna, dziecięca, okolicznościowa, reklamowa oraz produktowa Sosnowiec, Katowice, Czeladź, Chorzów, Bytom, Będzin, Tarnowskie Góry, Świętochłowice, Ruda Śląska, Zabrze, Gliwice, Tychy, Dąbrowa Górnicza

Idź do spisu treści

Menu główne

Igor Box

Portfolio > Koncerty

Koncert w Zabytkowej Kopalni Guido

Igor Boxx i Jerzy Mazzoll wystąpili razem w Zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu w świetnym koncercie stanowiącym wariację  na temat oblężenia Wrocłwia.

Igor Boxx to pseudonim sceniczny Igora Pudło współtwórcy legendarnego, wrocławskiego duetu Skalpel oraz autora solowego projektu zatytułowanego "Breslau".

Igor Pudło razem z Marcinem Cichym stworzyli Skalpel. Duet wydał dwie płyty: “Skalpel” (2004) i “Konfusion” (2005) dla londyńskiej prestiżowej wytwórni Ninja Tune. Obie bardzo dobrze przyjęte na świecie, a w Polsce zaliczane do najważniejszych wydawnictw ubiegłego dziesięciolecia. Duet otrzymał wiele nagród za oba wydawnictwa, w tym „Paszport Polityki 2005”.

Nowy rozdział w swojej twórczości Igor Boxx otworzył solowym albumem "Breslau". Bohaterem tej płyty jest rodzinne miasto Igora - Wrocław i jego nieodległa historia. “Breslau” to muzyczna fantazja na temat oblężenia Festung Breslau przez Armię Czerwoną w 1945 roku. Mimo historycznego kontekstu - słuchowisko to jest jak najbardziej aktualne. Opowiedziane nowoczesnym muzycznym językiem - odwołującym sie do tradycji jazzu, hip-hopu, krautrocka, współczesnej awangardy czy muzyki filmowej.


Podczas koncertu w Zabytkowej Kopalni Guido wystąpił razem z Jerzym Mazzoll, który przez Jazz Forum jest uznawany za jednego z najciekawszych współczesnych polskich klarnecistów. Ponadto dał się poznać jako wokalista i kompozytor yassowy, związany przez pewien czas z klubem Mózg w Bydgoszczy i trójmiejską sceną yassową, choć występujący także np. w Warszawie. Twórca (w 1991) idei muzyki "arhythmic perfection", improwizuje arytmiczne kompozycje używając czasem zamiast nut rysunków mających oddawać nastrój utworu. Używa także elementów klasycznego jazzu, folku i muzyki współczesnej (np. muzyki klezmerskiej z Amsterdamu).

W wieku 8 lat pobierał naukę muzyki u profesora Tadeusza Kamińskiego. Pod koniec lat 80. grał w grupach punkowych i alternatywnych. Później dołączył elementy off jazzu i wpisał się w nurt yassu. Grał w wielu składach (w zasadzie każda możliwa kombinacja kilku muzyków yassowych ma inną nazwę): Arhythmic Perfection, Knuth/Mazzoll, Miłość, Kazik i Mazzoll, Kury, Pieces of Brain, NRD a także w projektach autorskich: Niebieski Lotnik, The Prozelits, Mazzoll & Arhythmic Memory, Mazzoll & Arhythmic B&, Mazzoll & Diffusion Ensemble, Mazzoll & LooDzisco. Współpracował m.in. z takimi muzykami, jak Django Bates, Peter Brotzmann, Jon Dobie, Alfred Harth, Kazik, Peter Kowald, Vytutas Labutis, Jeffrrey Morgan, Tony Oxley, Olga Szwajgier, Tomasz Stańko, Tymon Tymański, Olo Walicki.


Tworzy także instalacje multimedialne i jest autorem awangardowych filmów. Na początku lat 90. był związany z multimedialną galerią Delikatesy-Avantgarde, zdaniem Polityki jednej z najciekawszych galerii roku 1994 w Polsce.


Źródło:
http://www.rmf.fm/muzyka/biografia,13064,Igor,Boxx,.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Mazzoll

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego